Нові товари

I Фестиваль арт-об'єктів «ДоброФест»

I Фестиваль арт-об'єктів «ДоброФест»

Фестивальний сезон 2020 в Україні офіційно відкрито. Наші великі друзі, Асоціація українських флористів (АУФ), спільно з молодим «Добропарком» зробили майже неможливе ‑ 18 червня на території ландшафтного парку відкрили I Фестиваль арт-об'єктів «ДоброФест». Це абсолютно ексклюзивне партнерство, оскільки на територію «Добропарку» до цього не ступала нога флориста (можливо, ступала, але з драбинами та повним комплектом інструментів точно ні). Такоже це перший в iсторiї АУФ iвент, який вдалося реалiзувати за умови соцiального дистанцiювання.

 

Формат фестивалю передбачав наступне. Команди флористів протягом 2 місяців, у зручний для них час і в комфортному режимі мали створити арт-об'єкти, які б органічно вписалися в геопластику і загальний настрій парку. Матеріали природні, техніка довільна, об'єм не менше 3 м. До участі запрошувались всі бажаючі флористи, незалежно від досвіду.

 

Для іменитих флористів це був шанс висловитися: дати волю чистій творчій енергії, що накопичилася за час ізоляції, виразити себе через сміливий проект, вийти за рамки глянцевої комерційної флористики. Для новачків «ДоброФест» ‑ змога заявити про себе, спробувати себе в «масштабній флористиці», освоїти нові техніки та роботу з великою кількістю матеріалу. А також кинути виклик власним можливостям, адже тільки так можна вирости над собою.

 

Такі ідеї знайшли відгук. Брати участь у фестивалі зголосилися 34 флористи з Києва та Харкова. Всього було створено 9 промовистих об'єктiв, 2 з них яких командами-новачками. Працювали з гілками, полінами, зрубами, а також зі зрізаними та горшковими квітами. Звичайно, в такій роботі не обійтися без дроту, шпагату, ножів, секаторів, кусачок та інших подібних матеріалів й інструментів. Вони, до речі, доступні в нашому інтернет-магазині Flor Bazar.

 

Що показали команди – багато цікавих технік, грамотних композиційних рішень та особистих історій з потужним викидом енергії. Кубка «Добропарку» удостоївся талановитий Сергій Парфьонов. Його монументальний арт-об'єкт «Порожнеча» був сильною реалізацією сильної ідеї платонівської «наповненості порожнечі». Перше ж місце ‑ у Маріанни Дебчинської (арт-об'єкт «Місяць») за поетичну ідею і неймовірну чистоту виконання.

 

Фестиваль вийшов настільки незвичайним і натхненним, що АУФ і «Добропарк» одноголосно вирішили: другому «Доброфесту» бути! Тож у вас, дорогі флористи, є цілий рік на підготовку. Не зволiкайте!