Нові товари

Ох вже ці прекрасні та суперечливі стаби!

Ох вже ці прекрасні та суперечливі стаби!

Ох вже ці прекрасні та суперечливі стаби!

 

Саме цим узагальненим сленговим терміном називають стабілізовані квіти, рослини чи мохи.

 

Хтось без тями від їхньої натуралістичності та універсальності. Хтось обурено кидає: «О, жах, пластмаса!» Та попри такі протилежні точки зору, факт залишається фактом: останні років зо п’ять популярність стабів у нас стрімко зростає.

 

Стаби - це живі рослини, просочені («напиті», як говорять флористи) спеціальним водно-гліцериновим, рідше - мінерально-сольовим розчином. Інакше кажучи, законсервовані у своєму природному стані.

 

У цього флористичного матеріалу є беззаперечні переваги:

 

РЕАЛІСТИЧНІСТЬ на вигляд та дотик. Навіть набите око флориста не завжди відрізнить стаби від зрізу.

 

ДОВГОВІЧНІСТЬ. Брендові (!) стаби зберігають зовнішній вигляд від 3 до 10 років. Це робить їх чудовим варіантом для інтер’єрного декору. Хоча з часом вони все ж втрачають чарівну вологу та переходять до стану, близького до сухоцвітів.

 

БАГАТИЙ ВИБІР. Сьогодні успішно стабілізують всі мохи + майже всю зелень, яка представлена в гуртівнях (від евкаліптових до хвойних) + чимало сортів квітів (навіть лотос, айстру, цинію, зантадескію, далію та півонію). Що поки не вдається стабілізувати, так це весняні та найтендітніші квіти як от тюльпан, ранункулюс, нарцис, гіацинт, фрезію, клематіс тощо.

 

ШИРОКА ПАЛІТРА. Стабілізація часто йде пліч-о-пліч з відбілюванням чи/та фарбуванням. Тож готовий матеріал може бути будь-якого кольору, від натурального до білого, яскравого чи взагалі різнокольорового.

 

Отже іноді стабілізовані квіти та рослини – справжня рятівна паличка для флористів. Наприклад, коли офіс забажав м’яку стіну з ягелю, ТЦ – водоспад із білосніжних амарантів, або «зимова» наречена – прикраси для волосся з квітками гарденії та туберози.

 

Тепер про ринкові пропозиції. Ми не випадково зробили акцент на слові «брендові». Саме авторитетність виробника стабілізованих матеріалів гарантуватиме їх високу якість та стійкість.

 

І тут починається найцікавіше!

 

Найбільші світові гравці стабілізаційного бізнесу мають прописку у Франції, Голландії, Італії, Іспанії, Еквадорі, США та Японії. Варті довіри, зокрема, бренди Earth Matters, Verdissimo, Kiara Flowers, Rose Amor, Ecuador Forever тощо.

 

В кожного виробника свій асортимент та цінова політика. Наприклад, японські стаби мають суперякість, вражаючу гамму та… відповідну ціну. В Україні їхнім ексклюзивним постачальником є київська компанія Artis Green. Решта магазинів закуповувати такі не беруться – мовляв, задорого.

 

Європейські матеріали доступніші. До нас їх завозить чимало магазинів. В EtoileFlora, що працює з французьким брендом Verdissimo, зізнаються: всі закупівлі прив’язані до €. Тому ціни в гривні синхронно коливаються. Часом навіть в бік зменшення.

 

Ще дешевші стаби з Еквадору та Польщі.

 

Китайські матеріали – це окрема історія! Їхня вартість спокуслива. Та спокушатись ризиковано.

 

В київському інтернет-магазині Basic Decor, який постійно в пошуках якісних постачальників, нам розповіли: «В Китаї є одиниці тих, хто пропонує дійсно конкурентну продукцію. І основна маса тих, хто тільки експериментує. От і виходить, що у квіток то колір неоднорідний, то розмір «гуляє», то ніжка підгнивша. Їхні стабілізовані троянди 5 років точно не витримають». В Etoile Flora погоджуються: за якістю китайські матеріали ближче до штучних, ще й з кислотною палітрою.

 

І, нарешті, українські стаби. Такі є, і їх все більше. Набивши руку на сухоцвітах, місцеві виробники почали пробувати сили у стабілізації того, що виростили на квітниках. І навіть пропонувати магазинам свою продукцію. Хто сафлор, хто гортензію, хто кермек… І магазини справді готові до співпраці, замовляють пробні партії. Проте зрештою із жалем визнають: отриманий матеріал швидко тріскається, жовтіє та стає схожим на старий пергамент.

 

Чому це так? Напевно тому, що стабілізація – це не просто «поставити рослини у розчин води і гліцерину у співвідношенні 2: 1 і потримати 20 хв.», як радять в Інтернеті. «Це складні запатентовані технології, – пояснюють в Basic Decor. – Але ми чекаємо на українського виробника, який професійно підійде до процесу стабілізації».

 

Місцеві виробники, підтягуйтесь! Ми у вас віримо!